S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

Menu

 

Sant Franiel

 

 

Sant Franiel

 

Jsem samouk pocházející z Hradce Králové. Umění jsem se začal věnovat v 18 letech, kdy jsem se začal připravovat na uměleckou školu, ve které jsem nakonec vydržel jen první semestr. Rozcházelo se to s mou představou, co od umění očekávám a od té doby maluji doma, zavřen ve svém ateliéru.

 

Místo hodin ve škole sedím doma a dějiny umění studuji na internetu a v knihách. Mezi umělce, kteří mě asi nejvíc ovlivnili, patří Hieronymus Bosch - při malování mojí verze Zahrady pozemských rozkoší jsem měl možnost studovat obraz víc do hloubky a všimnout si množství neuvěřitelných detailů, které do malby zakomponoval, což mě v mé tvorbě výrazně posunulo. Dále obdivuji i Vincenta Van Gogha a dá se říct všechny impresionisty, díky kterým si uvědomuji důležitost harmonie barev. Neopomenu ani Williama Turnera, Ivana Aivazovského a jiné představitele romantismu, kteří mi ukázali podstatu pravé krajinomalby a nutnost zpracování nebe.

 

Ze současníků uvedu především Paula Bonnera, Zdzisława Beksińského a Jakuba Różalského, kteří vkládají fantaskní elementy do realistické malby a jsou mi velkou inspirací v mém osobním stylu.

 

Svou tvorbu směřuji převážně k post-apokalyptické tématice. Snažím se vytvořit model reálného světa očima přežívajícího umělce, který maluje scenerie zničeného okolí, v němž žije. Umělce, jenž do svých obrazů vkládá prvky fantazie a střípky vlastních vzpomínek. Jeho plátna jsou pro něj jediným útěkem od reality. Reality, ve které nezažívá nic jiného než bídu, hlad a zoufalství.

 


V případě, že máte zájem dozvědět se více o výtvarných aktivitách a tvorbě Sant Franiela,navštivte jeho internetovou stránkuhttp://santfraniel.webnode.cz/ nebo https://www.facebook.com/SantFranielArt/

 

UKÁZKY TVORBY

 

 


Plaster art v ARTMIE - vyzkoušeli jsme si tento žhavý trend na vlastní kůži

30.05.2023

Dnes se s vámi podělíme o úžasný zážitek z našeho workshopu Plaster Art, kde jsme všichni "umělci" -...

Jak malovat akrylovými barvami? Výhody, tipy a rady pro začátečníky i pokročilé.

09.05.2023

Akrylové barvy jsou moderní a flexibilní alternativou tradičních olejových barev. Díky svému vodou ředitelnému...

Od skicování k malování: Akrylové fixy KREUL Triton s tebou udrží krok

28.03.2023

Jsi umělec, tvůrčí duše nebo ilustrátor a hledáš všestranný a vynikající nástroj pro vyjádření svých...

Jak nakreslit nádherného motýla?

10.03.2023

Chtěli byste si nakreslit motýla, ale nevíte, kde začít? Dnes vás provedeme všemi kroky. Je to jednodušší,...


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NDM3MzY2