S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

Menu

 

Martina Becková

Jmenuji se Martina Becková a ráda bych vám představila to, co mi jde nejlépe, a to je malba portrétů...

Malovat jsem začala v patnácti letech, jen tak pro radost. V té době jsem navštěvovala střední školu. Malování mě velmi bavilo, ale s blížící se dospělostí mi na tuto radost zbývalo stále méně času... V mých devatenácti letech se mi narodil první syn a ve dvacetipěti letech druhý syn. Když už byli chlapci dostatečně velcí na to, aby mě mohli nechat v klidu malovat, přišla má největší životní rána, rakovina... Ve třiceti letech jsem prodělala velmi těžké období, které doprovázela následná operace, chemoterapie a spousta ozařování... Protože jsem velká bojovnice, brzy jsem se vzchopila a v nemocnici, již v době ozařování, jsem opět začala malovat... Můj nekonečný optimismus a snad i malování, mi pomohlo nad touto nemocí zvítězit. Jsem samouk. Ráda pozoruji svět kolem sebe. Maluji vše, co je krásné. Zvířata, kytky, krajinky, ale nejvíce mě zaujala lidská tvář, kterou se zabývám dodnes a která mě nikdy nepřestane přitahovat svou dokonalostí a krásou, jak v tvaru, v rysech, tak v celkové vizáži...

Ve správný čas jsem potkala skvělého člověka, svého přítele, který mi ukázal tu správnou cestu a je mi oporou v mém podnikání i v životě. Naučil mě, jak svou práci prezentovat a ukázat lidem.

V roce 2014 jsem začala pořádat kurzy malování, na kterých učím olejomalbu technikou Dry Brush a Akvarel. Absolvovala jsem certifikační kurz olejomalby metodou amerického malíře Boba Rosse v Berlíně a získala certifikaci, která mě opravňuje nyní vyučovat na svých kurzech i tuto techniku.

V roce 2017 jsem založila vlastní atelier s malou galerií v Semilech, kde tvořím a také učím malovat.

Aktuálně od roku 2020 se tematicky zaměřuji také na podmořský svět v kombinaci s lidskými postavami. Velmi mě zaujala atmosféra, hloubka a světlo pod hladinou oceánu. Fascinuje mě neznámo a fantasie prolínající se s realitou a všeobecně člověk a lidská bytost.

Pevně věřím, že se vám má díla budou líbit a rádi navštívíte i mé další chystané výstavy naplněné obrázky lidských bytostí :-) Na další mou práci se můžete podívat také na mých stránkách www.martinabeckova.cz nebo facebooku www.facebook.com/painterbeckova.

 Plaster art v ARTMIE - vyzkoušeli jsme si tento žhavý trend na vlastní kůži

30.05.2023

Dnes se s vámi podělíme o úžasný zážitek z našeho workshopu Plaster Art, kde jsme všichni "umělci" -...

Jak malovat akrylovými barvami? Výhody, tipy a rady pro začátečníky i pokročilé.

09.05.2023

Akrylové barvy jsou moderní a flexibilní alternativou tradičních olejových barev. Díky svému vodou ředitelnému...

Od skicování k malování: Akrylové fixy KREUL Triton s tebou udrží krok

28.03.2023

Jsi umělec, tvůrčí duše nebo ilustrátor a hledáš všestranný a vynikající nástroj pro vyjádření svých...

Jak nakreslit nádherného motýla?

10.03.2023

Chtěli byste si nakreslit motýla, ale nevíte, kde začít? Dnes vás provedeme všemi kroky. Je to jednodušší,...


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MmYwNjFj