S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

Menu

 

Úvod » Galerie UMĚNÍ » Martina Becková

Martina Becková

Jmenuji se Martina Becková a ráda bych vám představila to, co mi jde nejlépe, a to je malba portrétů...

Malovat jsem začala v patnácti letech, jen tak pro radost. V té době jsem navštěvovala střední školu. Malování mě velmi bavilo, ale s blížící se dospělostí mi na tuto radost zbývalo stále méně času... V mých devatenácti letech se mi narodil první syn a ve dvacetipěti letech druhý syn. Když už byli chlapci dostatečně velcí na to, aby mě mohli nechat v klidu malovat, přišla má největší životní rána, rakovina... Ve třiceti letech jsem prodělala velmi těžké období, které doprovázela následná operace, chemoterapie a spousta ozařování... Protože jsem velká bojovnice, brzy jsem se vzchopila a v nemocnici, již v době ozařování, jsem opět začala malovat... Můj nekonečný optimismus a snad i malování, mi pomohlo nad touto nemocí zvítězit. Jsem samouk. Ráda pozoruji svět kolem sebe. Maluji vše, co je krásné. Zvířata, kytky, krajinky, ale nejvíce mě zaujala lidská tvář, kterou se zabývám dodnes a která mě nikdy nepřestane přitahovat svou dokonalostí a krásou, jak v tvaru, v rysech, tak v celkové vizáži...

Ve správný čas jsem potkala skvělého člověka, svého přítele, který mi ukázal tu správnou cestu a je mi oporou v mém podnikání i v životě. Naučil mě, jak svou práci prezentovat a ukázat lidem.

V roce 2014 jsem začala pořádat kurzy malování, na kterých učím olejomalbu technikou Dry Brush a Akvarel. Absolvovala jsem certifikační kurz olejomalby metodou amerického malíře Boba Rosse v Berlíně a získala certifikaci, která mě opravňuje nyní vyučovat na svých kurzech i tuto techniku.

V roce 2017 jsem založila vlastní atelier s malou galerií v Semilech, kde tvořím a také učím malovat.

Aktuálně od roku 2020 se tematicky zaměřuji také na podmořský svět v kombinaci s lidskými postavami. Velmi mě zaujala atmosféra, hloubka a světlo pod hladinou oceánu. Fascinuje mě neznámo a fantasie prolínající se s realitou a všeobecně člověk a lidská bytost.

Pevně věřím, že se vám má díla budou líbit a rádi navštívíte i mé další chystané výstavy naplněné obrázky lidských bytostí :-) Na další mou práci se můžete podívat také na mých stránkách www.martinabeckova.cz nebo facebooku www.facebook.com/painterbeckova.

 Malovaná kabelka krok za krokem

22.11.2023

Propojte svět módy a umění. Objevte snadný způsob, jak vnést do svého šatníku originalitu. Vytvořte si...

Jak si vymalovat dýni technikou Zentangle?

26.10.2023

Hledáte jednoduché a kreativní nápady na halloweenské dýně, ale nejste dobří ve vyřezávání? Objevte s...

Jak namalovat portrét na štětec + tipy na netradiční povrchy pro malování

22.09.2023

Umění se mění a vyvíjí. Zajímavá díla mohou vznikat i tam, kde bychom to nejméně čekali. Ukážeme vám,...

Kreslení tužkou - tipy pro začátečníky i pokročilé

12.06.2023

Kreslení je jedním z nejzákladnějších způsobů, jak uplatnit svou kreativitu. Ať už používáte tužku, pero,...


Vytvořeno systémem www.webareal.cz

YmJiO